O Binada Bir Rus Generali Var

  301

  Cizre’de yaralı PKK’lıların kıstırıldığı 23 numaralı binada Rus general var iddiası Şırnak Cizre’de PKK kaynaklarına göre 26 teröristin kıstırıldığı ve HDP ve PKK tarafından kurtarılması için uzun zamandır propaganda yürüttüğü Bostancı caddesi 23 numaradaki binada bir Rus generalin de olduğu iddia edildi.

  pkkya_rus_general_mi_transfer_oldu_h132407

  23 NUMARALI BİNA PKK’NIN ANA KARARGAHI

  Ancak bu sırada çıkan bir haber Türkiye gündemini değiştirdi. İstihbarat birimlerinin elfe ettiği bilgiye göre Bostancı Caddesi 23 numaradaki bina PKK’nın bölgedeki karargahıydı ve 3 yıldır kimse o binaya yaklaştırılmıyordu. Mahallenin muhtarı ve mahalle sakinleri de o binaya 3 yıldır ‘yabancı’ kişilerin sürekli girip çıktığını ve binanın hiç bir kaydı olmadığını açıkladı.
  OSMAN BAYDEMİR MECLİS KÜRSÜSÜNDEN YALVARDI
  Bu gelişmeler üzerine HDP’li Osman Baydemir Meclis kürsüsünden yumruğunu vurarak ve hüngür hüngür ağlayarak PKK’lıların kurtarılması için yalvardı. ‘Allah Muhammed aşkına’ diyen Baydemir, teröristler için Meclis oturumunda kendini parçaladı.

  O BİNADA BİR RUS GENERAL VAR

  Osman Baydemir, Faysal Sarıyıldız, Selahattin Demirtaş gibi HDP’liler ile PKK’lıların o binadakilerin kurtarılması, daha doğrusu güvenlik çemberinin kaldırılarak gitmesine izin vermesi için ne den bu kadar çaba gösterdikleri ise önceki gün ortaya atılan bir iddia ile ortaya çıktı.
  İddialara göre o binada PKK’ya destek vermek için Cizre’ye gelen bir Rus General ve PKK’nın çok üst düzey yöneticileri bulunuyor.
  “TÜNEL KAZARAK KAÇIRMAYA ÇALIŞACAKLAR”
  Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz da dünkü yazısında bu iddiaları kaleme alarak “İçeride “öldüremeyecekleri” kimler var? Kurtarmak istedikleri ne tür bilgiler var? Gözden çıkaramadıkları, izinsiz imha edemedikleri ne kadar para, ne kadar uyuşturucu, ne kadar kitle imha silahı var? Pis bağlantılarınızı ifşa edecek ne tür “gizli bilgiler” var?
  Belli ki, o binadaki skandal, öyle büyük bir şey ki, hepiniz için yüksek risk taşıyor! Hepiniz için hayat memat meselesi! Baksana! İçeride her ne varsa, alayınızın etekleri tutuşuyor! Sahi o bina gerçekte PKK’nın mı, MOSSAD’ın mı Osman aga? Ya MI5-MI6? FETÖ deseeem?” diye sordu.
  Yılmaz, HDP ve PKK tarafından koparılan yaygaranın zaman kazanma amaçlı olduğunu ve bu sırada kazılacak tünellerle içerdeki ‘değerli’ kişi ve belgelerin bu süreçte kaçırılacağını da iddia etti.