Bilgiye Ulaşım Yolları Ve Önümüzdeki Engeller!

321

muslim_ornament_001_640Değerli takipçilerimiz!

Bir düşüncemi sizlerle paylaşmak istiyorum…

Çağımız bilgisayar, akıllı telefon ve internet çağıdır. Bugünlerde internet, bizim tanıdığımız şekliyle 25 yılını dolduracak. Çoğumuz internet ile 95-97 senelerinde tanıştık. Bu kısa zaman zarfında şunu kesinlikle fark etmişinizdir. Kitaplar, kağıt üzerine yazılan yazılar, mektuplar, VHS kasetleri, müzik kasetleri, resim makineleri, kağıt üzerine basılı resimler ve diğer elle tutulur yazılı ve görsel medya yok oldu ve yok olmanın yolunda!

Doğru mu?

Yüzde yüz doğru!..

Peki şöyle aklınızdan yukarıdakı saydıklarımı birer birer geçirirken birşeyleri fark ediyor musunuz?

Elinizde hiçbir şey kalmadı. Sadece bir dizüstü bilgisayar. O da yoksa bir cep telefonu ve internet.

Her türlü iletişimi ve bilgi alış verişini dünyanın korkunç büyük bir bölümü internet üzerinden yapıyor.

Peki bu internet nasıl çalışıyor?

İnternet ömürcek ağı gibi örülmüş yüzlerce backbone, yani mega sunucular üzerinden çalışmakdadır. Misal google.com sayfasına girdiğinizde internet kablonuzdan operatörünüzün düğüm noktasına oradan operatörünüzün kullandığı Türkiye’deki backbone’a oradan da düz bağlantısı varsa Amerika’daki herhangi bir backbone’a ve sonunda Google’in sunucusuna ulaşıyorsunuz.

Peki ben bunları neden uzun uzun anlatıyorum?

Size aslında geleceğimizi, hayatımızı ve en önemlisi İslamî kaynakları, dinimiz ile ilgili bütün bilgileri bir düğmeye astığımızı izah etmeye çalışıyorum. Bir komut, bir emir veya bir “tık” ile herşeyin durabileceğini, herşeyin bir anda yok olabileceğini söylemek istiyorum.

Nasıl yani adamlar interneti mi kapatacaklar?

Yok kapatmasınlar… Ama google gibi herşeyi filitreleyebilen bir özel şirket varsa, dünyadaki en fazla backboneların sahibi olan Avrupa, Amerika ve İSRAİL istediği an Dini Bilgiler ve İslamî medyalara ulaşımı durduramaz mı?

Durdurabilmesinden ziyade, biz değil miyiz sohbetlerimizi ve tv arşivlerimizi youtube’dan yayınlayan? Biz değil miyiz Kur’an Mealleri’ni google drive’a yükleyen? Biz değil miyiz hayatımızı ve görüşlerimizi Facebook’da açıklayan? Saydığım şu “erişim” sağlayan medya servislerinin kaçı tanesi bizim ya da Müslümanların? Biz nasıl oluyor da kitabımızı kitabımıza küfür edene, dinî medyamızı dinimizle alay edip kötü gösterene teslim ediyoruz? Bilemiyorum!

Onun için muslumangenc.com!..

Onun için yükü, zorluğu, meşakketi ne olursa olsun biz dünyada ne kadar dini bilgi belge ve medya varsa toplayıp muslumangenc.com’da yayınlıyacağız!

Buna söz veriyoruz!

Sizler de bilgiye kolayca ulaşacaksınız. Fakat İslam Düşmanları’nın bize ait bilgi ve belgeleri manipüle etmelerine etmesine de fırsat vermeyeceğiz. Yukarıda dile getirmeye çalıştığım tehlikelere karşı daima uyanık olacağız. Bunlar hepimizin görevi…

Bizi takip etmekle bize en büyük desteği vermiş olacağınızı da asla unutmayınız!

Muhammmed Cihad Okcu

muslumangenc.com