Çocuklarınıza Kur’an Öğretin

  235

  cocuklariniza-kuran-ogretin-h1455707881-a4487eİlkokul 4. sınıf, ortaokul ve lise müfredatına seçmeli ders olarak eklenen Kur’an-ı Kerim dersinin tercih edilmesi için yarın son gün. STK temsilcileri “Her anne baba çocuğuna dinini öğretmekle mükelleftir” dediler.

  İlkokul 4. sınıf, ortaokul ve lise müfredatına seçmeli ders olarak eklenen Kur’an-ı Kerim dersinin tercih edilmesi için yarın son gün. Yeni Akit aracılığıyla velilere çağrıda bulunan STK temsilcileri “Peygamberimizin ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerinizdir’ Hadis-i Şerif’i ışığında çocuklarımıza Kur’an öğrenmeleri için ders seçimi yapalım. Her anne baba, çocuğuna dinini öğretmekle mükelleftir” dediler.

  DOĞRU TERCİH KUR’AN-I KERİM

  Kur’an-ı Kerim’in en verimli şekilde okullarda öğrenileceğini söyleyen Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi, “Zaman zaman Kur’an’ı okulda öğrenmenin şart olmadığı yönünde ifadeler kullanılıyor. Lakin yapılan araştırmalar bize 8-12 yıllık zorunlu eğitimin olduğu bir ortamda müfredata Kur’an eğitimi eklenmezse öğrenilmesinin zor olduğunu gösterdi. Ayrıca ekstra çaba ile Kur’an eğitimi alma fırsatını herkes yakalayamıyor. Bu nedenle öğrencilerimizin velisiyle birlikte Kur’an eğitimini tercih edeceklerine inanıyoruz” diye konuştu.

  BU İMKAN KAÇIRILMAMALI

  Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Genel Başkanı Ecevit Öksüz, “Toplumların sekülerleştiği, değerlerin unutulduğu, haz ve hızın insanı adeta baştan çıkardığı bir çağı yaşıyoruz. Hazza ve modernizmin dayatmaları ile kuşatılmış nesillerimizi insani ve İslami değerleri güçlendirerek korumak ve onları milli-manevi değerlerle besleyerek yetiştirmek tüm toplumun omuzlarında bulunan ciddi ve ağır bir yüktür. Bu yükü omuzlamak adına, Cumhuriyet tarihinde bir devrim niteliği taşıyan, ortaokul ve liselerde Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı, Temel Dini Bilgiler ve Kur’an Dili Arapça gibi derslerin seçmeli ders olarak insanımıza sunulması büyük bir nimet ve imkândır” ifadelerini kullandı.

  ASIM’IN NESLİ İÇİN KUR’AN DERSİ

  İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ise “Gelecekteki gençliğin Asım’ın nesli olarak yetişmesi için velilerimize ve çocuklarımıza Kur’an- Kerim, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Hayatı, Temel dini bilgiler ve Arapça’yı seçmeleri için çağrıda bulunuyoruz. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve çocuklarımızın asgari düzeyde de olsa din eğitimi almaları için seçmeli dersler bu noktada bir başlangıç. Okullarda bu derslerin seçimi bir bakıma bir öze dönüş, geleceğin inşası için önemli bir adımdır. Çocuklarımıza geleceğimizi emanet edeceğiz” dedi.

  Kaynak: Yeni Akit Gazetesi