Hadis Düşmanlığı Ne Zaman Ve Nerede Başladı?

259

hadis-düşmanları-ve GoldziherSORU:

Hadis Düşmanlığı ne zaman ve nerede başladı?

CEVAP:

Sünnetin irdelenmesi İslam alimleri tarafından ta işin başında yapılmış, bize kadar gelen hadislerin dereceleri belirlenmiş, zayıf ve uydurma olanlar ortaya çıkarılmıştır. Buraya kadar hiçbir problem yok!

Daha önce batı tarafından 3 bin yılda İslam Dünyası’nı Hıristiyanlaştırma planı yapılmıştı. Osmanlı’nın gerileme devrinde bu plan Yahudi, Hıristiyan ve Ateist Müsteşrikler tarafından tatbike konulmuştur. Bu hareket en fazla 1850’lere kadar uzanır. Yani batıda Sünnet Düşmanlığı’nın mazisi 150 yıl kadardır.

Hadis Düşmanları’nın en şiddetli ve tehlikelisi Alman Yahudisi İgnaz Goldziher’dir. Bu İslam Düşmanı’nın yazdığı “Mohammedanische Studien” adlı 2 ciltlik kitabı Hıristiyanlar tarafından İKİNCİ İNCİL olarak kabul edilmiştir.

Bu kabul bile Hadis (Sünnet) Düşmanlığı’nın arkasındaki gerçekleri aydınlatır durumdadır.

Bu küfür hezeyanları Hırist,yan olan, sonra Müslüman olan ve akabinde İngiltere’ye kaçan Mirza Bakır adındaki mürted tarafından 1950’den sonra Mısır’a taşınmıştır.

Kısa geçiyorum.

Yahudi, Hıristiyan, Ateist veya Müslüman olup olmadığını bilmediğimiz ve kimliği ve ailesi bir muamma olan Mahmut Ebu Reyye isimli biri tarafından batının fikirleri kitaplaştırılmıştır. Bu fikirler 1970’lerde Türkiye’ye sokulmuştur.

Bugün Türkiye’deki Hadis Düşmanları’nın bütün fikirleri müsteşriklerden çalınmadır. Ayrıca, bu adamların arasında bir tane bile Hadis Alimi yoktur.