Hainlerin Kimlikleri Belli Oldu

  295

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “15 dakika daha kalsam öldürülecektim” dediği Marmaris’teki otele Erdoğan’a öldürmek veya rehin almak üzere İstanbul Yeşilköy Askeri Havalimanı’ndan üç helikopterle hareket eden SAT komandolarının fotoğraflarına ulaşıldı. SAT komandolarının Beykoz SAT Komutanlığı’nda görevli olduğu ve üç askeri minibüs ile biri sahte plakalı iki özel otomobille Yeşilköy’e gittikleri belirlendi. Darbeci teröristlerin suikast timinde yer alan komandoların 15 Temmuz akşamı İzmir Çiğli Hava Üssü’nden kalkan diğer darbeci helikopterdeki askerlere eşlik ederek suikast operasyonuna iştirak ettikleri tespit edildi.

  BEYKOZ’DAN YEŞİLKÖY’E GELDİLER

  Üç helikopter Yeşilköy’den Marmaris’e hareket edip hain suikasta katıldı. Bu girişimine katılan askerler şunlar: Deniz Yüzbaşı Özay Cöcel, Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez, Deniz Yüzbaşı Ferhat Erten, Deniz Üsteğmen Ali Sarıbey, Deniz Üsteğmen Hasan Koruyucu, Deniz Üsteğmen Ahmet Çamoğlu, Başçavuşlar Işın Ceylan, Yücel Özcan, Mevlüt Öncel, Mustafa Özel, Erdinç Kurt, İrfan Altuntaş, Mutlu Ferik, Özgür Danışan, Hamdi Çıplak, Üstçavuş Fatih Kaya ve Fatih Arık, Kıdemli Çavuş Halil Çetin…

   

  kimlikleribellioldu1

  ARAÇTAN ROKETATARLAR ÇIKTI

  Bu arada cuntaya bağlı ekibin minibüsünde 109 adet 40 mm bomba atar, 20 bin MG3 mermisi, 1200 G3 mermisi, 12 bin 9 mm mermi, 255 adet 40 mm bomba atar, 19 adet LAV anti tank omuzdan atıcı zırh delici, 19 adet anti tank, 19 adet RPG -7 roket atar, 134 adet plastik patlayıcı, 26 adet el roketi, 24 adet C4 patlayıcı, 167 el bombası, 4 tabanca, şarjör ve çok sayıda sis bombası ile aydınlatıcı gibi ekipman ele geçirildi.

  TATİLCİ GİBİ DAVRANDI, ŞORTLA GÖRÜNTÜLENDİ

  FETÖ darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ayrılmasının ardından Marmaris’te konakladığı otele saldırı düzenleyen MAK ekibinden biri bölgede görüldü. Marmaris’in Armutalan Mahallesi’nde bir marketin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde suikast ekibinden olduğu belirtilen İsmail Yiğit’in, tatilci gibi davranarak üzerinde havlu ve şortla terlik ve bisküvi aldığı ve daha sonra marketten ayrıldığı görüldü.

   

  kimlikleribellioldu