İsveç’te Putin ve Esed Protesto Edildi

    9375

    isvecte-putin-ve-esed-protesto-edildiİsveç’in başkenti Stockholm’de Rusya Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup aktivist, Rusya’yı ve zalim Beşar Esed rejimini protesto etti.

    İsveç’in başkenti Stockholm’de, Rusya Büyükelçiliği önünde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve katil Esed rejimi protesto edildi.

    İsveç Suriye Federasyonu ve İsveç Dindar Sosyal Demokratlar Birliği’nin ortaklaşa inisiyatifiyle gerçekleşen protestoya, yaklaşık 50 kişi katıldı. Eylemciler adına basın açıklaması yapan İsveç Suriye Federasyon Başkan Yardımcısı Göran Gustafsson, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını ve Suriye politikasını eleştirerek, ”Rusya ile Esed rejimi ittifakı bölgede ılımlı muhalifleri yok etmeye çalışıyor. Putin yönetimi DAEŞ’e dokunmadan Esed rejiminin sivilleri öldürmesine destek veriyor. Rusya derhal hava saldırılarını durdurmalı ve Esed’e verdiği desteği geri çekmeli” diye konuştu.

    Eyleme katılan grup, “Diktatör Esed, katil Esed”, “Katil Rusya, diktatör Putin Suriye’den defol” şeklinde sloganlar attı. Grup, eylem sırasında Putin ve Esed’e tepki içeren pankartlar taşıdı.