İtirafçıdan akılalmaz ifadeler: Fetullah Gülen için…

151

itirafcidan-kan-donduran-ifadeler-fetullah-gulen-icinFETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, örgütte 22 yıldır yer alan bir subayın ifadeleri ortaya çıktı.

ÖLÜMÜ GÖZE ALAR MISIN?

Gizli tanık “Sel” ifadesinde, 22 yıldır örgüt içerisinde bulunduğunu, ilk olarak İstanbul’da ortaokul sıralarında FETÖ ile tanıştığın, askeri liseyi de örgütün verdiği sorularla kazandığını söyledi. Askeri lise sınava girmeden önce kendisine askeri lisede okumak isteyip istemediğinin sorulduğunu, kendisinin de teklifi kabul ettiğini ifade eden Sel, ”Teklifi yapan abi bana formları getirdi. Formları doldururken cemaate ne derece bağlı olduğumu anlamak için beni teste tabi tuttular. Abi bana ‘Hoca Efendiy’i korumak için elinde bir el bombası olsa onun pimini çeker misin? Kendini Hoca efendi için feda eder misin? diye sordu. Ben de evet dedim” dedi.

DEŞİFRE OLMA, İÇKİ İÇ GÜNAHI BİZE

”İstanbul’daki yeni görevimde, abiler bana ‘Ortama ayak uydurarak aşırıya kaçmadan alkol almamı, günahının kendilerine olduğunu’ söylüyorlardı. 28 Şubat sürecinde yaşananları göz önüne aldım. Aslında mantıklı gelmeyen ‘abilerin’ tavsiyelerine uydum.

GÜLEN’İN ATLETİ HEDİYE EDİLMİŞ

Sel, ”abilere” ve “ablalar” tarafından tanıştırıldığı kişiyle evlendiğini belirtip, “Abiler bana evlenirken, Fetullah Gülen’in giyilmiş bir atletini hediye olarak vermişlerdi. Beni koruyacağını söylemişlerdi. Ben de özel günlerimde beni koruması için bu atleti giydim” ifadelerini kullandı.

DEVLET İMKANIYLA PENSİLVANYA’YA

Devletin imkanıyla 2014’te ABD’de Gülen’i ziyaret ettiğini anlatan Sel, Gülen ‘Nereden geldiğimi sordu? Ben de Dört Levent dedim. Gülen de ‘Allah muvaffak etsin’ dediğini aktardı. Dört Levent’in anlamının ise askeri akademinin 4. Levent’te olması olduğu bildirdi.

ÖZTÜRK’ÜN EMİR SUBAYI DA FETÖ’CÜ

Sel, görev yaptığı illerdeki bildiği FETÖ’cülerin isimlerini savcılığa tek tek vererek, teşhis edebileceğini aktardı. Tutuklanan eski YAŞ üyesi olan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün emir subaylığını yaptığını öne sürdü.